menu

MALAJSIE

Malajsie, to jsou nádherné pláže a idylické ostrovy, ale také dobrodružství v džungli, nádherná příroda, exotické rostliny, čajové plantáže a velkoměsta s nejmodernějšími technologiemi světa, Malajsie je skutečně země mnoha kontrastů a barev a stojí za Vaši návštěvu.

Malajská federace se nachází v samém srdci jihovýchodní Asie a tvoří ji dvě části – Malajský poloostrov, který je součástí asijské pevniny a státy Sabah a Sarawak ležící v severní části ostrova Borneo.

 

Pobřeží Malajsie se rozkládá na úctyhodných 4.675 km. Kontinentální část na Malajském poloostrově je pokryta především džunglí a je velmi hornatá. Západní část pobřeží poloostrova  tvoří nížina, zatímco východní část je více hornatá a proslulá písečnými plážemi. Na západním pobřeží leží řada populárních ostrovů v čele s největšími Penangem a Langkawi, na východě pak množství kouzelných ostrůvků obklopených průzračným mořem. Malajská část Bornea je převážně hornatá, pokrytá deštným pralesem.  

 

V Malajsii najdete unikátní přírodu, nádherné pobřeží, působivé hory, pohádkové ostrovy i supermoderní velkoměsto Kuala Lumpur, často označované jako „Kej El“, které je vstupní branou do Malajsie. Nejznámější dominantou města jsou věže Petronas Twin Towers, které spojuje tzv. nebeská lávka. Tu pravou atmosféru města však zažijte přímo na ulici, samotná Čínská čtvrť je místem se spoustou obchodů, kde uvidíte život místních obyvatel, jak sjednávají obchody, ale i jak probíhá jejich všednodenní život. V těsné blízkosti Malé Indie jsou zase obchody s kořením a hinduistické chrámy. 

Můžete pobývat na ostrůvku uprostřed průzračného oceánu a věnovat se potápění či slunění, vydat do deštného pralesa obdivovat orangutany a další vzácné živočišné a rostlinné druhy, navštívit řadu historických památek včetně nejzajímavějšího města - Melaky, jehož historické jádro je pod ochranou světového dědictví UNESCO.

 

Podnebí je tropické, teplé a vlhké po celý rok s nižšími teplotami v horských oblastech. Teploty se pohybují od 21 až do 32 °C.

Převážná část země je pokryta džunglí, s pobřežními nížinami, které přecházejí přes kopcovitou krajinu až po hornaté oblasti.